18. 02 2017 10:30 | TVnoviny.sk/TV Markíza

Deti s rakovinou budú vďaka Dennej klinike tráviť viac času doma

Denne je v nemocnici hospitalizovaných približne 20 detí s onkologickým ochorením.

Otvorili Dennú kliniku
Otvorili Dennú kliniku Foto: TV Markíza
denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika denná klinika

Deti s rakovinou budú tráviť viac času doma. Doteraz museli byť malí pacienti hospitalizovaní aj pri jednodňových zákrokoch. Novootvorená klinika im však celú liečbu zjednoduší.

Veronika mala sedemnásť, keď jej diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín. V nemocnici strávila päť mesiacov. Podpora rodiny a pozitívny prístup jej jednoznačne pomohli nad chorobou zvíťaziť. „Zvládla som to, aj doma sme to zvládli celá rodina aj vďaka ľudom na klinike," povedala nám.

Denne je v nemocnici hospitalizovaných približne 20 detí s onkologickým ochorením. Vďaka dennej klinike by ich mohlo byť o 30 % menej.

„U nás na Slovensku niečo také doposiaľ neexistovalo a my všetci veríme, že to výrazne podporí liečbu detských onkologických pacientov," verí predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

Vďaka dennej klinike budú môcť pacienti tráviť viac času doma a práve rodinné prostredie im pri liečbe výrazne pomáha.

Rodičov budú aj školiť, aby vedeli, čo ich doma s deťmi čaká. Dennú kliniku zatiaľ využijú najmä ľudia, ktorí bývajú blízko. Nemocnica chce však v budúcnosti umožniť rodičom a pacientom zo vzdialenejších kútov Slovenska, aby tam mohli aj prespať. Podľa riaditeľa by takéto zariadenie mohlo byť hotové do troch rokov. 

Dennú kliniku sa podarilo otvoriť aj za pomoci Nadácie Televízie Markíza a vďaka vám, dobrým ľuďom, ktorí ste prispievali počas Dňa s Nadáciou Televízie Markíza. Aj vy ste sa zaslúžili o to, že deti trpiace rakovinou budú tráviť viac času s rodinou.