Počas Dňa s Nadáciou Markíza spojíme tri mestá a pomôžeme chorým deťom

14. 11 2018 10:23 | zg
Moderátori Adriana Poláková a Daro Richter.
Moderátori Adriana Poláková a Daro Richter. Foto: Teleráno

Piaty ročník bude 5. decembra.

Je tu opäť čas urobiť niečo pre tie najvzácnejšie stvorenia na svete - pre deti. Televízia Markíza už piaty rok za sebou pripravuje jedinečné celodenné podujatie s názvom Deň s Nadáciou Markíza, s ktorým sa spája každoročná finančná zbierka na charitatívne projekty Nadácie Markíza.

Zbierka je tento rok venovaná na pomoc deťom s onkologickým ochorením. Potrvá do stredy 5. decembra, kedy vyvrcholí celodenným podujatím s názvom Deň s Nadáciou Markíza.

V doterajších štyroch ročníkoch sa nám vďaka tomuto výnimočnému projektu a štedrej podpore verejnosti a partnerov našej nadácie podarilo vyzbierať celkovo takmer 400-tisíc eur.

Do jubilejného 5. ročníka Dňa s Nadáciou Markíza sme symbolicky zapojili tri mestá - Bratislavu, Banskú Bystricu a Košice a v nich pôsobiace organizácie:

Nezisková organizácia Deťom s rakovinou pri Národnom ústave detských chorôb na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave

Občianske združenie Svetielko nádeje pri Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banská Bystrica - Oddelenie detskej onkológie

Nezisková organizácie Svetielko pomoci pri Detskej fakultnej nemocnici Košice - Oddelenie detskej onkológie a hematológie.

Výťažok z príspevkov od ľudí sa rozdelí rovným dielom medzi všetky tri organizácie.

Vďaka projektu Deň s Nadáciou Markíza sme pomohli viacerým deťom s vážnymi zdravotnými problémami. Ich príbehy opísal v Teleráne riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza Henrich Krejča.

 

Komentáre ( 0)