Skvelé správy! Nadácia s pomocou známych tvárí vyzbierala 4500 eur

02. 07 2019 19:00 | nb
Markizácka zmrzlina sa vypredala ako prvá.
Markizácka zmrzlina sa vypredala ako prvá. Foto: TV Markíza
Aj Teleráno sa vysielalo zo zmrzlinárne.
Atmosféra v zmrzlinárni i Nonni Cremeria bola skvelá.
Markizácka zmrzlina sa vypredala najrýchlejšie.

Aj zmrzlina môže prispieť na dobrú vec.

Nadácia Markíza v spolupráci s i Nonni Cremeria na Laurinskej ulici v Bratislave spojili sily a za pomoci markizákov pomohli dobre veci. Od Telerána, ktoré vysielalo zo zmrzlinárne, až do poobedných hodín, sa za pultom striedali známe tváre a predávali zákazníkom zmrzlinu.

Celodennú tržbu sa zmrzlináreň rozhodla venovať prostredníctvom Nadácie na dobrú vec. Vyzbierané peniažky poputujú trom sociálne slabým rodinám, ktorým pomôžu spríjemniť leto.

Na zmrzline sa vyzbieralo spolu triticí euro, no nešlo len o samotnú tržbu. Aj zamestnanci chceli prispieť svojím dielom, takže sa vzdali svojho denného honoráru.

Takáto charitatívne zbierka je pre majiteľa zmrzlinárne, Fegyho Geladiniho, každoročnou tradíciou. Fegy, ktorý pochádza z rodu zmrzlinárov, takto prispieva celú dobu, počas ktorej má svoj podnik a robili to aj generácie pred ním.

Danka Šinková z Nadácie Markíza v Teleráne oznámila výslednú sumu, ktorá rodinám poputuje. K výťažku zo zmrzlinárne pribudlo ďalších tisícpäťsto euro. Tieto peniažky vyzbierali pre Nadáciu školáci z Partizánskeho, takže aj vďaka nim sa každej rodine ujde suma vo výske 1500 euro.

Rodiny sú za túto pomoc nesmierne vďačné a dojaté.

A komu peniažky vlastne poputujú?

Mamičke zo Šuňavy, ktorá ostala po smrti manžela sama s piatimi deťmi. Najstarší syn má 15 rokov, najmladšia dcérka len osem mesiacov.

Mamičke z východného Slovenska, ktorá napriek hmotnosti 36 kg pracuje na píle, aby uživila rodinu. Predtým žila 20 rokov v Sýrii, až kým neprišla vojna, opustil ju manžel a ona sa s deťmi musela vrátiť

Rodičia z Partizánskeho - obaja onkologickí pacienti - ktorí statočne bojujú s chorobou a vychovávajú dve malé deti. V tomto stave je to pre nich mimoriadne náročné a pomoc Nadácie si nesmierne vážia.

Sledujte video z Telerána:

 

TIP NA ČLÁNOK: Nadačný deň v zmrzlinárni. Takto brigádovali známe tváre.

Komentáre ( 0)