Viktor a Adela majú na domáce násilie jasný názor: Je to vážny problém

02. 06 2020 15:30 | KN
Viktor a Adela hovoria o domácom násilí
Viktor a Adela hovoria o domácom násilí Foto: Markíza

Adela a Viktor sa vyjadrili k téme domáceho násilia.

Pomáhať druhým je dôležité

Manželia Vinczeoví budú moderovať charitatívny večer Spolu pre Slovensko, ktorého súčasťou bude finančná zbierka na podporu pomoci ženám s deťmi, ktoré sa ocitli počas korona krízy v núdzi a to aj dôsledkom domáceho násilia. Na tému pomoci sa vyjadrila Adela veľmi vecne: „Je dôležité si pomáhať navzájom, pretože všetci spolu súvisíme. Je dôležité, aby tá pomoc bola jasná, konkrétna a zmysluplná."

Je téma domáceho násilia stále tabuizovaná?

Viktor Vincze je známy tým, že na sociálnych sieťach rád nastoľuje pravdu a ukazuje veci také, akými naozaj sú. Pri téme domáceho násilia si svoj prístup zachoval. „Nemám rád tabuizované témy. Nemyslím si, že existujú témy, ktoré by mali byť z nejakého dôvodu tabuizované. Toto obdobie možno ukáže, aký veľký rozsah má táto téma z pohľadu množstva rodín, ktoré to zažívajú," dodal citlivo moderátor.

 

Zapojiť sa do finančnej zbierky a pomôcť tak obetiam koronakrízy môže naozaj každý, stačí zaslať darcovskú SMS správu v tvare: DMS (medzera) SPOLU na číslo 877, pričom cena jednej SMS je 2 eurá v sieti mobilných operátorov O2, Orange a Telekom. Mechaniku prijímania darcovských SMS správ zabezpečuje organizácia Fórum donorov.

Galavečer Spolu pre Slovensko môžete sledovať v nedeľu o 20.30 h na Markíze!

 

Komentáre ( 0)