Nadácia cover

Deň s Nadáciou Markíza už dnes. Pomôžte dobrej veci

03. 12 2020 09:59 | markiza.sk
Deň s Nadáciou Markíza
Deň s Nadáciou Markíza

Cieľom tohtoročnej zbierky je vyzbierať čo najviac financií na podporu detského duševného zdravia.

Počas dnešného Dňa s Nadáciou Markíza spolu pomáhame zlepšiť podmienky nielen detským pacientom, ale aj uľahčiť prácu odborníkom, ktorí sa o nich starajú. Dnes spolu s vami podporujeme Linku detskej istoty a Kliniku detskej psychiatrie, ktoré aj vďaka vašej pomoci budú môcť modernizovať priestory a vybavenie na ceste k psychickému zdraviu malých pacientov.

 

Stále môžete pomôcť a poslať darcovskú SMS v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom, pričom cena jednej SMS je 2 eurá. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023 alebo aj online priamo na stránke www.nadacia.markiza.sk

 

Deň s Nadáciou Markíza sme odštartovali už v relácii Teleráno. O organizácii a pomoci, ktorá poputuje na pomoc tým najzraniteľnejším - našim deťom, hovorila aj šéfredaktorka magazínu Reflex a Telerána Zuzana Štelbaská. Sama v istom období trpela úzkostnými stavmi a tým, že o tom nahlas prehovorila, pomohla aj iným.

 

Príspevky od vás poputujú aj na konto Linky detskej istoty, ktorá už 20 rokov pomáha deťom bojujúcim so šikanou, týraním, strachom, depresiami a mnohými inými problémami. Ročne sa s nimi skontaktuje takmer 100-tisíc detí. Počet zúfalých telefonátov vzrástol najmä počas pandémie koronavírusu. Viac porozprávala zástupkyňa Linky detskej istoty Tatiana Ivanič Rybanská.

 

Na psychické zdravie detí má obrovský vplyv aj šikana. Ide o veľký problém, na ktorý treba neustále poukazovať a učiť ľudí, ako s ním pracovať. Nadácia Markíza spustila pred tromi mesiacmi práve aj v spolupráci s Linkou detskej istoty projekt Odpisemeti.sk. Aj cez našu stránku sa môžu deti, ktoré potrebujú pomoc, spojiť s odborníkmi. Projekt zhodnotila v Telerána Danka Šinková z Nadácie Markíza.

 

O tom, prečo si Nadácia Markíza vybrala rok pomoc pre Detskú kliniku psychiatrie v Bratislave a Linke detskej istoty, prehovorili predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza a finančná riaditeľka Marianna Trnavská, člen správnej rady Nádacie Markíza a riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča a riaditeľ PR a marketingu TV Markíza Michal Borec.

 


Komentáre ( 0)