Nadácia cover

Vlogerka Moma o boji s anorexiou: Zdravie som si zničila natrvalo

03. 12 2020 12:00 | markiza.sk
IMG_0918.JPG
IMG_0918.JPG

Svojím otvoreným rozprávaním o probléme, ale aj hnutím Be Real dnes pomáha iným.

Počas siedmeho ročníka Dňa s Nadáciou Markíza sme sa rozhodli zamerať na psychické zdravie detí. Výťažok zo zbierky poputuje na konto Linky detskej istoty a Detskej psychiatrickej klinike v Bratislave, aby mohli zlepšiť svoje fungovanie či priestory. O dôležitosti dobrého psychického zdravia u detí sme sa rozprávali aj s vlogerkou Momou Horňákovou.

Moma si pred piatimi rokmi prešla peklom. V snahe byť dokonalá, keďže bola už v tom čase hviezdou Youtubu a sledovali ju tisícky ľudí, začala chudnúť. Bola posadnutá strácaním kíl a cvičením a vyústilo to až do anorexie. Moma je navyše diabetička, takže jej zdravotný stav bol v katastrofálnom stave. Nehovoriac o psychike.

Ako si mladá rodáčka z Trenčína poradila s týmto vážnym ochorením? Ako sa cíti dnes a ako pomáha iným ľuďom? Aj to sa dozviete z rozhovoru, ktorý s ňou viedol náš kolega Ján Tribula.

 

Ako môžem podporiť zbierku?

Od 19. novembra až do 3. decembra vrátane celého dňa do polnoci, môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza a zachrániť Linku detskej istoty a podporiť Kliniku detskej psychiatrie spolu s nami aj Vy a to:

Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom, pričom cena jednej SMS je 2 eurá. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023 alebo aj online priamo na stránke www.nadacia.markiza.sk

 

Komentáre ( 0)