Nadácia cover

Exfarmárka Lula otvorene o úzkostiach: Psychickú bolesť som riešila rezaním sa

03. 12 2020 15:16 |
Exfarmárka Lula otvorene o úzkostiach: Psychickú bolesť som riešila rezaním sa
Exfarmárka Lula otvorene o úzkostiach: Psychickú bolesť som riešila rezaním sa Foto: TV Markíza

Na záver rozhovoru má pre rodičov silný odkaz.

Siedmy ročník Dňa s Nadáciou Markíza sa nesie v duchu pomoci Linke detskej istoty a Detskej psychiatrickej klinike v Bratislave, ktoré pomáhajú deťom s psychickými problémami. Téma psychického zdravia sa tak nesie celým dnešným dňom. O svojich zdravotných problémoch otvorene hovoria aj známe osobnosti. Pozvanie do štúdia prijala aj bývalá farmárka a dnes úspešná podnikateľka Lula Gachulincová, ktorá má veľký dosah aj na sociálnej sieti a ten sa snaží využiť dobrým spôsobom.

Lula veľmi otvorene hovorí o svojich úzkostných stavoch, ktoré ju trápili od jej 17-tich rokov. Prežila veľmi náročné obdobie, kedy sama dlho nevedela, čo jej vlastne je, ako to má riešiť a kto jej pomôže. Úzkosti a panické záchvaty tajila. Priznala sa aj k tomu, že psychickú bolesť chcela prehlušiť fyzickou, a tak sa rezala. Po tom, ako začala o svojom probléme hovoriť, stretla sa aj s posmešnými poznámkami z okolia. Vysmiala ju dokonca aj istá časť rodiny.

Bývalá farmárka sa ale nevzdala. Keď už vedela, s čím má zrejme do činenia, svoj problém začala riešiť. Po dohľadom psychiatra a za pomoci liekov, sa z úzkostnej poruchy dostala. Dnes už lieky nepotrebuje a pôsobí spokojne.

Na záver rozhovoru Lula apelovala najmä na rodičov, aby si viac všímali svoje deti, ktorých zlomenú dušu častokrát prehliadame. Aby dali deťom pocit, že sú milované a vždy v nich majú oporu. Práve vtedy sa im dokážu viac zdôveriť a ich problém sa môže o to rýchlejšie začať riešiť.

Viac vo videu:

 

Ako môžem podporiť zbierku?

Od 19. novembra až do 3. decembra vrátane celého dňa do polnoci, môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza a zachrániť Linku detskej istoty a podporiť Kliniku detskej psychiatrie spolu s nami aj Vy a to:

Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom, pričom cena jednej SMS je 2 eurá. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023 alebo aj online priamo na stránke www.nadacia.markiza.sk

Komentáre ( 0)