Nadácia cover

Populárna séria Behaj lesmi má na Slovensku za sebou úspešný prvý ročník

27. 10 2021 15:46 |
Behaj Lesmi
Behaj Lesmi Foto: TV Markíza

Trasy boli starostlivo vybrané a svojou dĺžkou prispôsobené pre bežeckých profíkov, ale pre aj začiatočníkov a deti.

Behaj lesmi je séria bežeckých pretekov v prírode, ktorá tento rok po prvý raz lákala pretekárov aj na Slovensku na trasy z 80 % na mäkkom povrchu a zo 100 % na čerstvom vzduchu. Preteky sa uskutočnili na troch výnimočných slovenských miestach – Devín, Veľká Fatra a Štiavnické vrchy.

Trasy boli starostlivo vybrané a svojou dĺžkou prispôsobené pre bežeckých profíkov, ale pre aj začiatočníkov a deti. Dĺžka tratí bola rozdelená na dlhšiu 20 km, strednú 12 km a kratšiu trasu 5 km VoltaRUN.

Práve na tejto najkratšej trati zvanej VoltaRUN bežci automaticky pomáhali každým štartovným. Pri ostatných pretekoch bola výška príspevku na každom účastníkovi.

Organizátori spojili sily s Nadáciou Markíza a výťažok z registrácií venovali trom detským športovým talentom, ktorí napriek telesnému hendikepu športujú a spoločne ich chceli v tomto úsilí podporiť.

Sme veľmi radi, že výslednú suma 6.694 €, môžeme prerozdeliť rovným dielom Viktórii, Riškovi a Maťkovi, ktorí sú svojim športovým nadšením a talentom inšpiráciou nám všetkým.

 

Komentáre ( 0)