Nadácia cover

Katka prehovorila o boji s anorexiou: Ten svoj vyhrala, teraz pomáha iným

02. 12 2021 10:30 | markiza.sk
Katka pomáha v boji proti anorexii ostatným dievčatám
Katka pomáha v boji proti anorexii ostatným dievčatám Foto: TV Markíza

Mladá žena sa rozhodla napísať denník.

Katkin príbeh je fascinujúci. V jej prípade totiž doslova platí, že všetko zlé je na niečo dobré. V 14 rokoch si ju našli psychické problémy, ktoré prerástli do anorexie. S chorobou bojovala celé roky, aby nad ňou napokon zvíťazila a dnes pomáha iným dievčatám. So 46 kilami skončila na Klinike detskej psychiatrie. Počas ďalších štyroch rokov tam bola hospitalizovaná až päťkrát. Ako si na to obdobie spomína?

Katka sa rozhodla, že svoj príbeh prerozpráva a pomôže tak iným. Napísala denník, ktorý má byť ako terapeutická pomôcka. Aké sú reakcie od iných dievčat?

Mladú dámu sme vo štvrtok (2. decembra) privítali v Teleráne pri príležitosti ôsmeho ročníka Dňa s Nadáciou Markíza, s ktorým sa spája každoročná finančná zbierka na charitatívne projekty Nadácie Markíza. Cieľom tohtoročnej zbierky je vyzbierať čo najviac financií na podporu témy a riešenia problémov detského duševného zdravia a upriamiť pozornosť na túto tému.

Pozrite si rozhovor s Katkou:

 

Ako podporíte zbierku?

Podporiť zbierku môžete prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá). Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2031 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár tu: https://nadacia.markiza.sk/darovaci-formular

Komentáre ( 0)