Nadácia cover

Tínedžeri v tom majú jasno: Potrebujeme psychológa, no nemáme na to peniaze

11. 11 2022 10:20 | Adam Domorák
Tínedžeri o duševnom zdraví
Tínedžeri o duševnom zdraví Foto: TV Markíza

Sú presvedčení, že psychickému zdraviu sa nevenuje dostatočná pozornosť.

Deň s Nadáciou Markíza sa vracia na obrazovky už po deviaty raz. Cieľom tohtoročnej charitatívnej zbierky, ktorá potrvá od 1. novembra do 1. decembra 2022, je vyzbierať čo najviac financií na podporu riešenia problémov detského duševného zdravia a upriamiť pozornosť na potrebu zlepšenia dostupnosti detskej psychologickej pomoci v rámci celého Slovenska.

My sme sa vybrali do ulíc Bratislavy, aby sme sa spýtali mladých ľudí, ktorých sa téma týka, či si myslia, že na Slovensku sa dostatočne rieši téma duševného zdravia mladistvých. Rovnako nás zaujímalo, aké majú samotní tínedžeri skúsenosti s podlomeným psychickým zdravím, či kto im v neľahkej situácii najviac pomohol.

Mladí ľudia z ankety sú presvedčení, že na Slovensku sa duševnému zdraviu nevenuje dostatočná pozornosť. Sú toho názoru, že pri psychických problémoch je najlepšie vyhľadať pomoc odborníkov, avšak podľa nich chýbajú na školách dobrí psychológovia, ktorí by im vedeli v náročných chvíľach pomôcť. Zároveň si myslia, že súkromní terapeuti sú na tom kvalitatívne lepšie, ale tí sú zasa pre mladých finančne nedostupní.

Aj preto je tu Nadácia Markíza, vďaka ktorej môžete vaším darom zlepšiť dostupnosť psychologickej pomoci pre deti v rôznych kútoch Slovenska. Preto tohtoročný výťažok zo zbierky venujeme Lige za duševné zdravie.

Pozrite si anketu s tínedžermi o duševnom zdraví:

 

Pomôžte tým najzraniteľnejším

Od 1. októbra až do 1. decembra 2022 vrátane celého dňa do polnoci môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to: Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá).

Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár TU.

Ďakujeme, že pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!

Komentáre ( 0)